עיצוב חדרי אורחים באמצעות כסאות וספות אירוח

הקיץ בפתח ואתו מגיעה תקופת האירוח. אין כמו ימי הקיץ כדי לארח חברים, בני משפחה, קולגות לעבודה ועוד. אם גם אתם אוהבים לארח ומרגישים כי זה ממלא אתכם בחיות, כדאי שתארגנו  חדרי אורחים בהתאם, כך תוכלו לא רק ליהנות מהאווירה השוררת בין כל באי הבית, אלא גם ליצור אווירה אותה אתם מבקשים לעצמכם.

הריהוט אותו אתם יכולים לשלב בחדרי האירוח הוא רב ובין היתר שולחנות, ספות אירוח, כסאות, מיטות ועוד, אך השאלה הנשאלת היא כיצד תדעו איך להניח כל אחד מהפריטים הללו? קבלו מאתנו מספר טיפים שיאפשרו לכם לעצב את חדרי האורחים כפי שהייתם רוצים וכפי שהם היו נהנים בו.

חדרי אורחים לכל עת

חדר אורחים הוא חדר שאין בו שימוש בימים שבשגרה. ברגע בו הטלפון מצלצל ואורחים מודיעים כי הם בדרך לסופ"ש או חג, כל שעליכם לעשות הוא לאוורר את החדר ולהכינו לאורחים המיוחלים. כדי שזה יקרה, על החדר להיות מסודר ונקי ולא לשמש כמחסן לכל אותו ציוד שאתם לא צרכים או לחילופין לציוד שאתם לא יודעים מה לעשות איתו או איפה להניח אותו.

הדבר הראשון עוד לפני שאתם מסדרים את החדר, הוא להוציא את כל התכולה שלו החוצה ולנקות אותו באופן יסודי (סביר להניח שהוא עמוס בציוד שלא בהכרח חיוני לכם).

מיטות אורחים – הדבר הראשון שעליכם לשלב בחדר הן מיטות אורחים שישמשו אותם לשינה. אתם בהחלט יכולים לרכוש מיטות נוחות ומהודרות, אך אפשר להסתפק במיטות ממוצעות – הכל תלוי בתקציב אותו אתם רוצים להקצות למשימה זו.

ארון בגדים – לאחר שבחרתם מיטה והצבתם אותה בחלל, זה הזמן לרכוש ארון- על הארון להיות בגודל ממוצע, לא גדול מידי אך לא קטן מידי, הרעיון הוא שהאורחים יוכלו לאחסן בארון את הציוד האישי שלהם ולא ישאירו אותו במזוודה.

כסאות מעוצבות – כסאות הם דבר הכרחי, ולכן חשוב להציב לפחות 2 כסאות נוחים בחלל החדר, כך שאם האורחים לא מעוניינים לשכב במיטה אך הם רוצים לעצמם כמה דקות של שקט, יש להם איפה לשבת והם לא חייבים לצאת אל הסלון. אם כסאות מפוארים יקרים לכם, אתם בהחלט יכולים לשקול כסאות בר אשר יונחו בסמוך לדלפק אותו תציבי באחד מפינות החדר. כסאות הבר יאפשרו לאורחים לשבת לרגע עם עצמם ואולי לשתות את כוס הקפה שלהם או את כוס היין אותה הביאו מהמטבח לאחר ארוחת הערב. פינת ישיבה היא חשובה מאוד לאורחים, כך הם יוכלו להעביר זמן עצמאי מבלי להסתובב לכם כל היום בין הרגלים – סיטואציה שלא נוחה תמיד לא לכם ולא להם.

לסיכום, עיצוב חדר אורחים היא משימה פשוטה יחסית, אך חשוב לקחת בחשבון פרמטרים רבים ומגוונים ולא לפספס אף אחד מהם, רק כך ניתן יהיה ליצור אווירה נעימה ונוחה לכם ולאורחים שלכם.

מאמרים נוספים