כיסאות מעוצבים – בשנים האחרונות יותר ויותר מתחמי עבודה מבינים שטובת העובדים וטובת העסק אחד הם וכמו החברות הגדולות במשק מבינים שכדי למשוך כוח אדם צעיר ואיכותי עליהם למשוך אותם ולהיות אטרקטיביים הן מבחינת נוחות העובד והן מבחינת המתקנים אותם מציעה החברה לרווחת העובד. העובדים במתחמי העבודה מבלים לעיתים חצי יממה על כיסא המשרד וכיסא משרד לא איכותי יגרום לעובד כאבי גב ותחלואות כאלה ואחרות שיגרמו לו להוציא ימי מחלה כך שגם אינטרס החברה נפגע לא רק האינטרס של העובד. לעיתים אפילו אם זה אפשרי לתת לעובד לבחור לעצמו את עיצוב הכיסא זה נותן לעובד מוטיבציה ושייכות לחברה מכיוון שהוא מבין שהחברה השקיעה בו פרטנית ולא עשתה קנייה כוללת של כיסאות באותו עיצוב אלא השקיעה בכל עובד בעיצוב שמתאים לו, גם כאן אפשר לא להתפזר יותר מידי ולבחור מספר דגמים מצומצם שיעמוד לבחירתו של העובד.

עובד טוב זה עובד מרוצה

הטרנד של מתחמי עבודה משותפים עשה עלייה לישראל רק בשנים האחרונות וכבר מתחיל להתפרס כמו פטריות אחרי הגשם. מתחם העבודה המשותף הביא לשינוי תפישה ודרך העבודה של עובדים מתחומים שונים החולקים ביחד את אותו חלל ובכך מוזילים עלויות שכירות ומאפשרים לכל חברה המשכירה חלל במתחם העבודה המשותף להשקיע באמת בעובדים ולא להוציא את רוב התקציב החודשי או השנתי של החברה על שכירות. אחד מהיתרונות הבולטים של מתחם עבודה משותף הוא היכולת לעשות סיעור מוחות עם עובדים מחברות אחרות דבר שמביא לפיריון המחשבה היצירתית וכפועל יוצא מביא גם לעלייה במכירות. בנוסף בני האדם הם יצור חברתי וכמה שיותר פרצופים ואנשים חדשים נותנים הרגשה טובה יותר מאשר להגיע יום יום לאותו משרד אפרורי ולראות את אותם פרצופים כל יום. יתרון נוסף ובולט של חלל עבודה משותף הוא שבמקום שכל חברה תוציא הון תועפות על חדר המתנה מושקע עם ספות , כיסאות מעוצבים ועוד יש במתחם כמה חדרי המתנה שגם הם כמובן משותפים לכל החברות השוכרות חלל במתחם ובכך מוזילה עלויות נוספות.

לסיכום

אם נסכם לרגע כמה יתרונות בולטים של חלל העבודה המשותף, פרצופים חדשים בכל יום, אתה לא רואה בכל יום את אותם אנשים, דבר המפחית במעט את הרגשת השחיקה האופפת את כל מי שעובד במשרד מעל כמה שנים, יתרון נוסף ובולט של המתחם הוא עלויות, במקום לבזבז כספי הון עתק על שכירות ועל יצירת חדר המתנה עם ספות נוחות ומושקעות, המתחם מציע חדרי המתנה משותפים לכל החברות דבר שמוזיל עלויות ובכך גם נותן יתרון להשקיע באמת בנוחות של כורסאות מעוצבות  והספות. יתרון נוסף הוא היכולת להפרות אחד את השני מבחינה אינלקטואלית, כאשר יש מגוון של חברות זה יוצר פיריון מחשבתי שלא קורה במשרד פרטי סגור. ולבסוף טובת העובד, כאשר המשרד נמצא במתחם המשותף ניתן באמת להשקיע בכל עובד פרטנית ולדאוג שהכיסא שהוא יושב עליו כמעט 12 שעות יהיה מותאם לו פיזית ונוח דבר שיוביל לכך שהוא יקום מהכיסא פחות וגם יוציא פחות ימי מחלה בעקבות כל מיני כאבים שיגרמו לו מכיסא לא נוח.

מאמרים נוספים