כל משפחה אוהבת להתחדש מדי פעם, והכיסאות הם בין האלמנטים הראשונים ביותר שנחשוב עליהם כאשר נרצה לשדרג את עיצוב הבית. הבחירה הזו יכולה להיות לא פעם מאתגרת מכיוון שיש כל כך הרבה סוגי כיסאות מתאימים ודגמים שונים.

חדר הילדים

כיסא לחדר הילדים ובמיוחד כיסא שמתאים להכנת שיעורי בית צריך להיות כזה שיאפשר תנועה חופשית ולא כזה שיקשה על התנועה שלו. למשימה כזו ניתן לבחור בין לא מעט כיסאות, בעיקר כסאות מעוצבים צבעונים מעץ או מפלסטיק. אם המשענת של הכיסא לא עשויה מקשה אחת, ניתן להשתמש בכרית.

כיסאות מתאימים לחדר שינה

כיסאות לחדר שינה צריכים להיות נוחים לקריאה של עיתונים או ספרים, ובדרך כלל אלו יהיו כיסאות עם תמיכה טובה וידיות מובנות שאפשר להניח עליהן את הידיים לצורך מנוחה. אם רוצים להוסיף כיסא לשולחן איפור, ניתן להשתמש בכיסאות הדומים לאלו בחדר הילדים (בגודל הנכון כמובן) אשר מאפשרים לנוע בקלות קדימה ואחורה גם כאשר נשענים קרוב לשולחן.

כיסאות לפינת האוכל ואיים

את הבחירה של כיסאות סטנדרטים לפינת אוכל (שהם לא כיסאות בר לאי) כדאי לבצע בזמן של תהליך עיצוב הבית או המטבח, כדי להתאים את הכיסאות לחלל וגם לשולחן האוכל עצמו, כולל כמובן הגובה של השולחן. במקרה ומדובר בשולחן אוכל נפתח ויש מגבלה של מקום, ניתן לקנות גם כיסאות מתקפלים שכיום מגיעים באיכות לא רעה בכלל.

אם פינת האוכל מעוצבת בצורת אי, הרי שנפתחות אין ספור אופציות חדשות לעיצוב שלה באמצעות כסאות בר. המגיעים במבחר של דגמים וצורות. אם האי משמש לארוחות גדולות, חשוב לבחור בכיסאות עם תמיכה טובה לגב. לעומת זאת, אם הוא משמש רק להפוגה בין המנות או שתיית משקאות, ניתן גם לבחור בכיסאות בר קלאסיים עגולים ללא משענת.

יש גם כיסאות בר שניתן להרים ולהוריד, כך שגם מי שאינו שחקן כדורסל יכול להתיישב עליהם בקלות…

כיסאות לפינת עבודה ולמחשב

כיום מקובל בחלק מן התעשיות לעבוד מהבית וחלק גדול מאתנו יושבים לא מעט מול המחשב הנייח או הנייד. עבור הפינה הזו חשוב לבחור כיסא משרדי שיתאים לנו, ובמקרים האלו אין דבר יותר טוב מלגשת לחנות ולנסות את הכיסאות שנמצאים בתצוגה.

חשוב מאוד שיהיה ניתן להתאים את גובה הכיסא כך שהעיניים יהיו בגובה המסך (למחשבים ניידים רצוי ומומלץ מסך רגיל או אפילו תחנת עגינה ייעודית). ידיות התמיכה חייבות להיות רחבות מספיק על מנת שיהיה ניתן להניח עליהן את הידיים במנוחה כאשר רוצים לצפות בסרטון או לבצע פעולה אחרת שלא דורשת הקלדה.

הבחירה בין עור לבין עור סינטטי או בד קשיח היא בחירה אישית, ויש כאלו שחומרים מסוימים יוצרים אצלם תחושה לא נוחה או הזעה וגירויים (במיוחד בקיץ).

מאמרים נוספים