גמר צביעת הבית או שיפוצו הינו הזדמנות מצוינת לבצע ניקיון בית כללי ומקיף, ועל ידי כך לקבל התחלה חדשה במקום מגורים שכולו נקי, מבריק, מצוחצח והיגייני מן המסד לטפחות. אבל מעבר לרצפה, לתריסים, למשקופים ושאר חלקי הבית, מה על הרהיטים? ניקיון ריהוט – כל מה שצריך לדעת.

כמו הרצפה שהולכת ומאבדת את הברק שלה, או תעלות החלון המתמלאות אבק, כך גם הרהיטים אשר בבית: הם סופגים בשתיקה הכל, אבק, פירורים, מיץ שהילד שפך, שערות שנשרו, הצטברות אטית של שומן מנגיעות חוזרות ועוד. אם כבר מבצעים אתחול וניקיון בית מקיף בהזמנת חברת ניקיון מקצועית, למה לא לתת את הדעת גם על ניקיון ריהוט כולל?

היתרונות של ביצוע ניקיון ריהוט לאחר צביעה או שיפוץ

עבודת ניקיון מקצועית אינה שקולה לניקוי שבועי של הבית, גם לא על ידי עוזרת. עבודת חברת ניקיון מקצועית בעצם מביאה את כלל הבית, או הריהוט במקרה זה, לנקודת אפס נקייה והיגיינית יותר באופן פרטני ויסודי, כך שמכאן והלאה השמירה על הניקיון וההיגיינה (בהנחה שתנקו בקביעות אחת לשבוע/שבועיים ניקיון שוטף סביר) תהיה קלה ונוחה יותר, והסביבה כולה תהיה בריאה יותר.

ניקיון ריהוט גם לעתים ממש מסיר שנים מהרהיטים ומחדש אותם – ניקוי ריפודים בספות ישנות שמבוצע כהלכה יכול להעלים כתמים ואבק שנטמע כבר בבד, ופתאום הספה תיראה במצב הרבה יותר טוב, מזמין ונעים.

לא כל הרהיטים זהים

ניקיון ריהוט אינו אחיד לכל רהיט ורהיט. לרהיטים שונים יש צרכים שונים, על פי החומרים מהם הם עשויים, כמו גם רמת הבלאי והלכלוך שלהם. למשל, ניקוי ריהוט מעץ מלא מחייב ידע כיצד לגשת ולנקות אותו – העץ סופג מים, ולכן מה שמתאים לכסא פלסטיק או כורסאות מעוצבות כמו שטיפה פשוטה במים עשוי דווקא לגרום נזק של ממש לרהיטי עץ ששילמתם עליהם רבות. גם בריפוד חשוב מאוד הידע כיצד לטפל בו, לפי סוג הריפוד – אם זו ספה עם ריפוד עור, בד טבעי, בד סינתטי וכו', ואיך לטפל בכתמים עקשניים על ריפוד מסוג כזה מבלי שהטיפול התקיף בהם יגרום ליצירת כתם מחומרי הניקיון או מהשפשוף על גבי הריפוד.

מכאן גם קל להבין – ניקיון ריהוט הוא עבודה למקצוענים, ועדיף לא לבצעו לבד כשדרושים לכם פתרונות מקיפים ויסודיים בתחום. כמו כן, כאשר אתם בודקים חברות ניקיון עבור ניקיון דירה לאחר צביעה, כדאי לבדוק האם הן מתמחות גם בעבודות ניקיון ריהוט, כולל סוג הריהוט המבוקש על ידכם – למשל, ניקוי ריפודים, ספות עור, רהיטי עץ וכן הלאה. כדאי גם לברר איך אותה חברת ניקיון ריהוט מתכוונת לטפל בפריטים השונים, באיזה חומרים או באיזה ציוד מיוחד, למשל.

מאמרים נוספים