לא פעם כשאנחנו מתייחסים לאלמנטים של עיצוב המטבח הביתי, אנחנו מכוונים לדברים כגון ארונות מטבח, שיש, קרמיקה וכדומה. יש בכך היגיון מעצם העובדה שמדובר באלמנטים גדולים ורחבים, אשר תופסים את מרכז תשומת הלב של החדר ועל כן, אנחנו צריכים להתייחס אליהם בכל הקשור לעיצוב.

אך עיצוב המטבח מתייחס גם לפריטים אחרים, חלקם תופסים מקום גדול ומרכזי בחלל החדר, חלקם קצת פחות ועדיין יש להם משמעות רבה באופן בו חלל החדר מעוצב. דוגמא קלאסית לכך היא שולחן המטבח והכיסאות, הן אלה שסביבו וכן כיסאות אחרים אשר אנחנו יכולים להציב במקום.

מן הסתם, עיצוב מטבחים מושפע בין היתר מהמבנה שלו כלומר, האופן בו המטבח יותקן ויוצבו בו האלמנטים השונים, ישפיע על היכולת שלנו להציב בו את פריטי הריהוט שאנחנו נרצה להשתמש בהם. בין אם זה בתוך המטבח עצמו, ובין זה בפינת האוכל.

מכאן אנחנו יכולים להסיק, ששני הנקודות העיקריות של עיצוב המטבח בטרם אנחנו מתחילים לבחור פריטי ריהוט שונים, הם גודל השטח שעומד לרשותנו והאופן בו הוא מתחלק, בין אם כשיש במרכזו אי או אין, בין אם הוא פתוח או סגור, בין אם מדובר במטבח אשר כולל שני קירות או שלושה.

לפני שנסביר כיצד בוחרים פריטי ריהוט עבור עיצוב המטבח המושלם עבורנו, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, להבדיל מפריטים אחרים, קרי שיש, קרמיקה, ארונות וכדומה, כאן אנחנו מדברים על פריטים שאנחנו יכולים להשתמש בהם טווח זמן מסוים ולהחליף אותם כשהם לא מתאימים לנו יותר, בין אם זה בגלל שהם אינם מספקים את הצרכים שלנו, בין אם בגלל בלאי או בגלל רצון להחליף את העיצוב של המטבח.

כיצד בוחרים ריהוט למטבח?

יש שלושה אלמנטים עיקריים של ריהוט בהם אנחנו משתמשים לריהוט המטבח. אלמנט אחד הוא השולחן כמובן, והכיסאות אשר שייכים אליו. אלמנט אחר הוא כיסאות נפרדים אשר יכולים לשמש אותנו לצורך ישיבה ליד האי או בדלפק שיש במטבח, בהנחה ויש כזה. האלמנט השלישי הן פתרונות אחסון שלא קשורים לארונות עצמן.

כאשר אנחנו בוחרים שולחנות וכיסאות, עלינו להתייחס הן למבנה, גודל, חומר, וכן נוחות השימוש. בכל הקשור לשולחן, אנחנו יכולים לבחור בין שולחנות אוכל מעץ מלא, זכוכית, או חומר אחר חזק וייחודי. אנחנו צריכים להתייחס כאן גם לשאלה מה הגודל שלו במצב טבעי וכן כאשר פותחים אותו.

ביחס לכסאות בר למטבח , הרי שאנחנו צריכים להתייחס לשאלה הן של נוחות וחומרים וכן, האם אנחנו יכולים לתקן ולשנות אותם מבלי שנצטרך להחליף, הכוונה כאן להוספה של ריפוד או החלפה של ריפוד קיים בחדש, כאשר נוצר בלאי.

פתרונות האחסון, הם בדרך ארונות שאינם קשורים לארונות הרגילים של המטבח או אמצעים אחרים. אנחנו יכולים להפוך פתרונות ניידים וכך אם נרצה, תמיד נוכל להעביר אותם אל מקומות אחרים מחוץ למטבח, בשביל שלא יפריעו לנו או בשביל לשנות את העיצוב שלו.

מאמרים נוספים