פינות אוכל עגולות הן למעשה הגדרה כללית לכל סוגי פינות האוכל בעלות המראה העגול, כאשר צורתן העגולה נועדה לייחד את החלל בו בחרתם להציבן. פינת אוכל עגולה מתאפיינת בשולחן עגול המיוצר ברוב המקרים מעץ מלא, כאשר בסיס השולחן מגיע בעיצובים שונים המותאמים לסגנון העיצובי של השולחן.

פינת אוכל עגולה – כל היתרונות

הבחירה של פינת אוכל עגולה מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות בסביבת המגורים כגון:

  • ניצול מיטבי של השטח העומד לרשותכם – פינות אוכל עגולות אינן תופסת מקום גדול בחלל בהשוואה לפינות אוכל מלבניות, אובאליות או מרובעות ולכן הן מאפשרות ניצול מיטבי של החלל העומד לרשותכם. כמו כן, פינות אוכל עגולות יכולות להתאים בצורה נכונה יותר לכל גודל חלל העומד לרשותכם גם במקרים בהם מדובר בשטח קטן.
  • התאמה עיצובית מלאה – כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של פינות אוכל עגולות המגיעות בסגנונות עיצוב שונים היכולים להתאמים ברמה הקונספטואלית לכל סביבת מגורים.
  • ייחודיות בולטת לעין – המראה העגול של פינת האוכל "שובר" למעשה את הקו הריבועי והסימטרי של הדירה ובכך מעניק לפינת האוכל ייחודיות ובולטות.
  • מנגנוני פתיחה מתקדמים – פינת אוכל עגולה משלבת בתוכה מנגנון פתיחה המאפשר את הגדלתו והרחבתו של שולחן האוכל למספר גדול יותר של סועדים, כאשר מנגנוני הפתיחה המודרניים מאפשרים פתיחה/סגירה קלה ונוחה ללא מאמץ מיוחד.
  • פינת אוכל המאפשרת לכל  סועד להיות במרכז – מכיוון שפינות האוכל העגולות הן פינות אוכל ללא "פינות", כל סועד מסביב לפינת האוכל נמצא במרכז ואיננו נדחק לפינת השולחן.

כיצד לבחור כסאות לפינות אוכל עגולות?

פינות אוכל עגולות מגיעות במקרים מסוימים עם מערכת כסאות מובנית המותאמת לסגנון העיצובי של שולחן האוכל העגול. יחד עם זאת, עומדת לרשותכם האפשרות לשנות את הרכב הכיסאות ולבחור בכיסאות ישיבה המותאמות עבורכם ברמה האישית. יחד עם זאת, חשוב להדגיש ולציין שבחירת הכיסאות חייבת להיעשות בהתאם לגובה השולחן ולמספר מקומות הישיבה הנחוץ לכם (במצב סגור ומצב פתוח של השולחן – זה לא אסתטי להושיב אורחים על כסאות שונים אותם אספתם מפינות ישיבה אחרות בסביבת המגורים).

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מרשים ואיכותי של כסאות ישיבה המותאמות לפינות אוכל בכלל ולפינות אוכל עגולות בפרט. חשוב לבחור בכיסאות המיוצרים מחומרי גלם איכותיים וזאת על מנת להבטיח את עמידותם לאורך זמן. כמו כן, במידה ובחרתם בכיסאות מרופדים חשוב להתאים את צבע הריפוד לצבע הדומיננטי בפינת האוכל וזאת על מנת לייצר הרמוניה.

במידה ובחרתם להציב "אי" במטבחם שצורתו הינה עגולה, אנו ממליצים לכם לבחור בכיסאות בר בעלי מושב ריבועי וזאת על מנת לייצר "ניגודיות" בין הצורה העגולה של האי לכיסאות הישיבה. גם "איים" עגולים במטבח מאפשרים לכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים לפינות האוכל העגולות, וזאת למעט האפשרות לפתוח את "האי" למשטח עבודה או שולחן אוכל גדול יותר.

מאמרים נוספים