בשנים האחרונות ניתן לראות בישראל שינוי בתחום הריהוט הבא לידי ביטוי ביצירת רהיטים מודולריים המאפשרים ניצול אפקטיבי של הרהיטים כאשר מדובר על חללים קטנים. אמנם כיום נהוג לראות חללים גדולים , אך ריהוט מסוג זה מתאים לחללים בהם אין מקום רב.

לעיתים אנשים צריכים לנצל את שטח המגורים בצורה נכונה

עם זאת, לא כולם יכולים להרשות לעצמם להתגורר בדירה מרווחת ואז יש צורך לנצל היטב את השטח. לעיתים דיירים יכולים למצוא את עצמם מתגוררים בדירות קטנות ואז יהיה עליהם לנצל את השטח בצורה נכונה. מגורים בחלל אינטימי צריכים להיות מתכוננים היטב, היות ולא לכל החפצים יש מקום ולכן חשוב מאד לנצל את המינימום מהמקום הפנוי.

 שימוש ברהיטים מודולריים לניצול השטח

דרך טובה לנצל את השטח היא באמצעות שימוש ברהיטים מודולריים- רהיטים בעלי שימוש רב המהווים את הפתרון האידיאלי בחלל מצומצם. עיצוב רהיטים מודולריים תוכנן מתוך מטרה לקבל את השירות הנהוג מרהיטים רגילים אבל הרהיטים מורכבים ממספר רהיטים קטנים יותר אשר עוצבו בצורה קומפקטית ביותר. אם ניקח לדוגמה מערכת ישיבה מודולרית, הרי מערכת ישיבה מסוג זה יכולה להיות מורכבת מ4 אלמנטים אשר ניתן לסדרם בצורה שונה על מנת לקבל אפשרויות שונות. כך לדוגמה ניתן לסדר את האלמנטים לצורה של ספה או כורסה ולהזיזם בצורה קלה ביותר.

דוגמה נוספת היא מיטה הנפתחת לספה. ניתן לישון על המיטה בשעות הלילה ואילו בשעות היום ניתן לשבת בתור ספה. כך למעשה ניתן לחסוך מקום בדירה קטנה ולהימנע מסיטואציה בה אתם קונים מיטה וספה ביחד אשר יעלו לכם לא מעט כסף . על מנת לחסוך את הכסף ניתן לרכוש את הרהיט הנ"ל וליהנות מחסכון כספי משמעותי.

נוסף על כך, ניתן לרכוש מזנון טלוויזיה הכולל לא מעט יחידות אחסון, דבר אשר יאפשר לכם לאחסן לא מעט חפצים בבית וליהנות ממקום אחסון איכותי ושימושי עד מאד.

דוגמא נוספת היא רכישת שולחן אוכל מתקפל המסייע לניצול אפקטיבי באמצעות מודולריות. פינת האוכל מתקפלת משני הצדדים ובמצב הזה הפינה יכולה לשמש כשידה. החלק הפנימי יכול לשמש מקום לאחסון כסאות או מגירות ואילו המגירות הפנימיות יכולות לשמש מקום לאחסון כלי הגשה שונים.

אין צורך להתפשר על העיצוב

בכל אותן דוגמאות אשר הבאנו כאן מילת המפתח היא עיצוב מרהיב. אם חשבתם כי פתרונות מודולריים דינם פשרה בעיצוב, הרי יש לכם טעות. טובי המעצבים השקיעו מחשבה רבה במסגרת עיצוב רהיטים מודולריים ברמה הגבוהה ביותר לנוחות האנשים.  לכל אותם רהיטים יש דבר נוסף איכותי מלבד חסכון במקום- אין פשרה בעיצוב. כיום ניתן לראות שלל רהיטים מעוצבים  ברמת גימור גבוהה ביותר הכוללת סטנדרטים גבוהים ביותר המאפשרים לרבים לבחור את הרהיטים ולהתחדש במראה יפה לחלל הבית.

מאמרים נוספים